VİZE

SAHU; tüm dünya ülkeleri için vize takip işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Vize talepleri için gerekli seyahat sigortası tahsisi ekibimiz tarafından temin edilmektedir. T.C pasaportundan Vize istemeyen ülkeler ve Yeşil Pasaporta vize isteyen ülkelere ait detayları tıklayarak temin edebilirsiniz.

Tüm vize başvurularında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar:

*Pasaportun 2. sayfasındaki "Hamilinin imzası" kısmı imzalı olmalıdır.

*Pasaportun geçerlilik süresinin en az altı ay olması gerekmektedir.

*Dışişleri Bakanlığı'nın konsolosluklara gönderdiği genelge ile pasaportların yalnız "vizeler" yazan bölümüne vize basılmaktadır. Döviz ve gümrük kayıtları ve açıklamalar yazan bölümlere vize basılmamaktadır. Bu nedenle vize sayfaları dolu olan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

*Tüm başvurularda vize formunun eksiksiz doldurulmasına ve imzalanmasına, vize formu ile birlikte talep edilen fotoğrafın son dönemde (son 6 ay içerisinde) çekilmiş olmasına özen gösterilmelidir.

*SSK işe giriş belgelerinde SSK onay damgasının net olmasına dikkat edilmelidir.

*Konsolosluklar vize başvurusu sırasında kişilere göre standart evrakların dışında farklı evrak taleplerinde de bulunabilir.

"Konsolosluğun yapacağı prosedür değişiklikleri sonucunda bu sayfada yer alan bilgilerin güncel uygulamalardan farklı olmasından SAHU sorumlu tutulamaz.